2 Eylül 2012 Pazar

PARİS,FASHION,ART,MODERN,MUSEUM            Tatilimizin sonlarındayız artık. Paris benim Avrupa turuna çıkarken  en çok merak ettiğim şehirlerin başında geliyordu. Bu merakı gidermek için zaman başladı. Pariste bizi yağmurlu bir hava karşılıyor; bundan biraz rahatsız olsam da şuan tek düşündüğüm şey biran önce otele yerleşip güzel bir duş almak. Rezervasyon yaptırdığımız oteli biraz zor bulsak ta otele varıyoruz. Eski ahşap merdivenli Paris otellerinden birinde kalmak gerçekten çok güzel bir duygu.
Ne kadar yorgun olsak ta otele yerleştikten sonra kendimizi Paris sokaklarına atıyoruz. Elimizde harita ve Paris sokaklarındayız. Avrupa da  birçok şehrin kusursuz mimarisi burada da hakim. Her şeyin bu kadar kusursuz olması bir ara beni gerdi; bunun en büyük sebebi İstanbul başta olmak üzere Türkiye genelinde tarihi yapıların giderek harabeye dönmesi. İlk hedefimiz Eyfel kulesi.

                                                                                   louvre müzesi                                                                         bu insanlar kime bakıyor :) monalisa

                                                                  louvre müzesi gercekten harıka
                  Parisinte modern mimarilerin hakim olduğu bir yer; buraya bayılacaksınız.

                   modern anıtlar ,heykeller
                             adeta sokaklar devasa biblolarla süslü

                               
                Bu kareden adeta nefret ediyorum; merak edenlere Pariste en çok sevdiğim yer olan Eyfel kulesinin altındayım bir süre fotograf çekilip dinlenmeye çekildikten sonra; bu fotoğraf karesinin altında 3 tane çocuk telefonumu çalıyor. fuck fuck                                                      Paris te beni en çok etkileyen vitrin  tasarımı.

                                                                  notredame kilisesi
                   


                                                                                         eyfel
                                                       XOXO HASAN KOCA BENİ TAKIP ETMEYE DEVAM EDİN...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder